RACE REPORT | F1 Nagy-Britannia 2024

Lewis Hamiton nyeri a 2024-es Brit Nagydíjat, és ezzel véget vet egy majdnem három éve tartó várakozásnak az F1-es győzelemre. A bajnokságot vezető Max Verstappen a második helyen végez Lando Norris előtt.

Az idei Brit Nagydíj kvalifikációját a helyi pilóták, George Russell, Lewis Hamilton és Lando Norris uralták. A holland és a bajnokságot vezető Max Verstappen kénytelen volt beérni a negyedik hellyel.

Maga a verseny rajtja Russellnek sikerült a legjobban, aki megtartotta első helyét Hamilton előtt. Norris a negyedik helyre esett vissza Verstappen mögött.

Az állás 10 kör után a top 10-ben a következőképpen alakult: Russell, Hamilton, Verstappen, Norris, Piastri, Sainz, Stroll, Leclerc, Hülkenberg és Alonso.

A 15. körben Norris megelőzte Verstappent, a versenyzők pedig elkezdtek készülni a következő esőre.

Amint elkezdett esni az eső, Piastri is Verstappen elé került. Hamilton aztán a 18. körben átvette a vezetést, de nem sokáig. A McLaren versenyzői ekkor nagyon gyorsak voltak, Norris átvette a vezetést, mögötte pedig Piastri jött be.

Néhány versenyző ezután kiállt a boxba intermediate gumikért. De nem a verseny vezetői.

Ez a 27. körben megváltozott. Amikor az összes vezető kiállt intermediate gumikért - Piastri kivételével, aki egy körrel később állt meg, és felvette a veszteséget.

A sorrend a homlokegyenest a következő volt: Norris, Hamilton, Verstappen, Russell és Sainz. Norris a hetedik helyre esett vissza.

A 34. körben Russell műszaki problémák miatt feladta a versenyt.

A pálya ezután elkezdett felszáradni, és körülbelül 15 körrel a cél előtt elérkezett az utolsó boxkiállás - ezúttal a versenyzők száraz gumikra váltottak.

Hamilton, Verstappen és Piastri a 39. körben indult a boxba. Norris egy körrel később cserélt gumit, de a késedelmes boxkiállás miatt elvesztette a vezetést, és Hamilton mögött a második helyre esett vissza.

Hamilton ezt követően már nem adta át az első helyet, és megszerezte első győzelmét 2021 óta.

A hátralévő körökben Norris pozíciót vesztett Verstappenre.

Piastri a negyedik helyért járó pontokat Sainz előtt szerezte meg, aki a futam leggyorsabb köréért kapta a pontot.

Az első tízben Hülkenberg, Stroll, Alonso, Albon és Tsunoda végzett.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.