VERSENYRIPORT | F1 Magyarország 2024

Oscar Piastri, a McLaren csapat versenyzője a Hungaroringen megszerezte első Forma-1-es győzelmét. Lando Norris a második hellyel megerősítette a McLaren dominanciáját.

A Magyar Nagydíj szombati kvalifikációját a McLaren autói uralták: Lando Norris szerezte meg a pole pozíciót, Oscar Piastri pedig a második helyen végzett. Max Verstappennek ezúttal be kellett érnie a harmadik hellyel.

Piastri azonban a verseny legjobb rajtját produkálta, és rögtön az első helyet szerezte meg. Verstappen a második helyet szerezte meg - ám ő letért a pályáról, maga mögött hagyva Norrist.

Az első néhány kör után kialakult a sorrend: Piastri vezetett Norris és Verstappen előtt.

Az első boxkiállások sorozatára a 19. körtől került sor. A McLaren pilótái korábban álltak meg, mint Verstappen, ami segített nekik abban, hogy megőrizzék előnyüket.

Verstappen az első megállás elhalasztása miatt Hamilton mögé, a negyedik helyre esett vissza.

Az állás a verseny felénél a következőképpen alakult: Piastri továbbra is tartotta az első helyet Norris előtt, Hamilton pedig Verstappen előtt a harmadik helyen haladt.

Norris a 46. körben (a 70-ből) hajtotta végre utolsó boxkiállását, míg Piastri csak két körrel később állt be a boxba. A brit megelőzte az ausztrált.

A második kiállás után Verstappen Leclerc mögé esett, de Leclerc kezelni tudta.

Ahogy fogytak a körök, a McLaren elkezdett nyomást gyakorolni Norrisra, hogy visszaadja Piastrinak a boxban megszerzett pozícióját. Norris nem akart túl sokat tenni, de végül átadta az első helyet.

Ez lehetővé tette Piastri számára, hogy pályafutása első F1-es győzelmét autózza.

Közben még egy változás történt. A 63. körben Verstappen megtámadta Hamiltont, de nem járt sikerrel, mivel érintkezés történt közöttük.

Az autók nem sérültek meg, de Verstappen visszaesett az ötödik helyre, amit megtartott, míg Hamilton megvédte harmadik helyét.

Pierre Gasly Alpine - 33

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.